Sportlik tegevus

Sakala vs. Tajak, 2005

"Kehakarastus ja tervishoid" – nii kõlab meie kolmas peapõhimõte, mida me ka jõudsasti jälgime. Kehakarastus ehk tervisesport on teatavasti üks tervishoiu alustalasid, ning seetõttu parandab enamik sakalanuseid enda füüsilist ja vaimset vormi nii konvendi poolt korraldatud ühistreeningutel kui ka omal käel. Treeningutel tehtud edusamme mõõdame korp! Sakala sisestel jõukatsumistel, akadeemiliste organisatsioonide vahelistel turniiridel ning Eestisisestel – ja välistel rahvaspordivõistlustel.

Ajal, mil õppetöö ülikoolides käib, kogunevad sakalanused igal nädalal, vahel ka sagedamini, et endi tehnilisi ja füüsilisi oskusi parandada korvpallis, jalgpallis, võrkpallis, keegli-, bridži- ja malemängus. Peale päevast auditooriumipingis või kontoritoolis istumist on ääretult meeldiv sõpradega ühiselt väljakul higistada ning seejärel konventi saunaõhtule suunduda.

Korp! Sakala sisesed võistlused

Üldiselt korp! Sakalas kehtib meil vanuseprintsiip mis tähendab, et kauem organisatsioonis olnud meestel on rohkem õigust nooremate üle, kuid sisemised spordivõistlused annavad ka kõige nooremale rebasele võimaluse vanadele vilistlastele vähemalt mõneks ajaks koht kätte näidata. Ilmselt seetõttu kujunevad sisemised turniirid tavaliselt küllaltki rahvarohketeks ja konkurents tihedaks.

Sügissemestri sporditegevust alustab seitsmevõistlus, kus päeva jooksul läbib seitse ala 10-15 meest ja tulemused küündivad tuhandetesse punktidesse.

Igal kevadsemestril leiavad konvendis aset male- ja piljarditurniir (konvendis on mõlema ala harrastamiseks vajalik varustus olemas), kuhu on kaasatud suur osa liikmetest ning võitjad omandavad rändkarikale ka au ja kuulsuse.

Sisehooajale langeb ka lauatenniseturniir, kus mõne vilistlase juures koduses õhkkonnas saab mõõduka sporditegemise ühendada mõnusa äraolemisega. Talviti käivad Tallinnas elavad sakalanused ühiselt keeglit mängimas, et olla valmis akadeemiliste organisatsioonide vaheliseks jõukatsumiseks.

Et silm terav ja käsi kindel püsiks, korraldame igal kevadel korp! Sakala laskevõistluse, kus konkurents on tihe ja tulemused ei jäta kahtlust, et sakalanused ei jääks hätta ei kodumaad kaitstes ega jäägriametit pidades. Võistlusele eelnevad tavaliselt ka korralikud treeningud, kus peenematest ja jämedamatest torudest kätt harjutada saame.

Sageli langeb kevademestri lõpus toimuva kommerši eelõhtule jalgpallimatš, kus vastamisi seisavad Tallinna ja Tartu, või teinekord hoopis vilistlaskogu ja konvendi pallivõlurid. Jõud on tasavägised ning seetõttu on kaotajatel alati motivatsiooni uusi väljakutseid esitada.

Viimastel aastatel on suvepäevade raames toimunud triatloni sprindivõistlus. Kuivõrd korp! Sakala on organisatsioon, kuhu kuulub teiste seas ka mitmekordne Raudmees, on säärase võistluse võitmine juba suur saavutus.

Suvti toimub ka järjest populaarsust koguv kahepäevane tenniseturniir, kus sellele härrasmeeste alale lisandub mängupäevade vahele jääv kultuuriprogramm mõnes kenas Eesti linnas. Ka golf on suviste võistluste nimekirjas , kuna selle ala harrastajaid korp! Sakalas jätkub ming mõned on ka Eesti tasemel väga kõrgeid kohti saavutanud.

Seitsmevõistlus

Akadeemilisel maastikul toimuvad jõukatsumised

Lisaks muudele valdkondadele, armastavad korporatsioonid -seltsid üksteiselt mõõtu võtta ka mitmetel spordialadel.

Läbi aastate on trumpalaks olnud jalgpall, mille turniirile korp! Sakala kunagi aluse pani ning peale seda korduvalt ka võidukarika kodukappi tagasi toonud on. Lisaks nimetatud turniirile toimub sageli ka väljakutseid palliplatsile mõne konkreetse organisatsiooni poolt.

Võrkpall on korp! Sakala Kanada koondise tugevamaks küljeks ning mehed on seetõttu ka rohkelt turniirivõite kogunud. Tartus toimuvatel võistlustel osaleval meeskonnal on, kuhu poole pürgida.

Eesti Korporatsioonide Liidu lasketurniir leiab aset peale meie sisevõistlust ning harilikult ei ole seal enda ülemvõimu maksmapanemisega probleeme, kuigi esineb ka erandeid, kus osaks langeb mõni madalam koht.

Tallinnas on korp! Sakala aluse pannud keegliturniirile, millest kujunes iga-aastane ettevõtmine ja kus rändkarikas mitmel korral koju tagasi on jõudnud.

Rahvasport

Loomulikult on võistluseid, kust sakalanuseid leida võib väga suur hulk, siinkohal on toodud loetelu nendest, kus meid arvuliselt regulaarselt kõige rohkem koos käib.

Ilmselt on paljude sakalanuste seas aasta kõige tähtsamaks rahvaspordiürituseks Tartu Maraton, kus oleme stabiilselt esindatud rohkem kui 20 mehega, kes panustavad ka võistkondlikku arvestusse. Aga loomulikult ka muud Tartu Nelikürituse sarja kuuluvad alad, kus oleme klubide arvestuses saavutanud 2. koha.

Lisaks Eestis toimuvatele võistlustele, on suurem grupp mehi sattunud Wordloppeti karusselli, käies pea igal talve mõnel mõnel välisriigis suusamaratonil. Osaletud on Finlandiahiihtol ning Poolas toimuval Bieg Piastow’l. Suviti osaletakse jooksumaratonidel, koos on läbitud nii Stockholmi kui ka Berliini tänavaid.

Aastaid on 1-2 kolmeliikmelist korp! Sakala meeskonda pakkunud konkurentsi seiklusspordivõistlusel X-dream, lisaks on vähemalt teist sama palju mehi jaotunud teistesse võistkondadesse.

Matkad

Talviti viime läbi Eestimaa kaunites paikades toimuvaid kolmepäevaseid suusamatku. Oleme läbinud Kõrvemaa metsi ja rabasid, ületanud Võrumaa kupleid ja järvi, sumbanud Ida-Virumaa laantes, ekselnud Põlva- ja Setumaa radadel ning Venemaalgi.

Kevadist suurvett käime üheskoos nautimas kanuudel, 1-2 päevastel sõitudel imetlesime Soomaa viiendat aastaaega, Soodla jõe luhtasid, Võhandu kaljusid.

Kanuumatk, 2004

Sakala suusaretk, 2006

Sakala suusaretk, 2006

Jalgpalliklubi

Aastatel 2003-2005 mängisime oma meeskonnaga Eesti jalgpallimeistrivõistluste 4. ja 5. liigas.


Sakala kaheksapaadi treeningud

Viimastel sõudmishooaegadel on korp! Sakala vennaskond püüdnud jõudumööda tegeleda sõudmisega. Kaheksapaadi treeningud nõuavad nii füüsilist kui vaimset vastupidavust, kuna tegemist on sisuliselt meeskonnaalaga.

Tulevikus on plaanis treeningutele pingsamalt keskenduda ning, miks ka mitte, võistelda traditsioonilisel sõudmisalal teiste akadeemiliste organisatsioonidega.

Emajõel, 2011 kevadViimati uuendatud: 15.02.2012  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!