Tartu konvendihoone

Korp! Sakala konvendihoone Tartus, Veski 69


Korporatsioon Sakala konvendihoone Tartus, aadressil Veski 69 on valminud 1911. aastal. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja on korp! Sakala tellimusel projekteeritud tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Maja rohkem kui 100-aastase ajaloo jooksul on siin lisaks korporatsioonile tegutsenud ka erinevad riigi- ja sõjaväeasutused ning pikemat aega kunstikool. Alates 1995. aastast on hoone omanik taas Korporatsioon Sakala Vilistlaskogu. Maja ajaloo kohta saab täpsemalt lugeda temaatilistelt alamlehtedelt alt poolt.

Konvendihoones on koos keldri- ja pööningukorrusega põrandapinda kokku üle 900 ruutmeetri. Korp! Sakala kasutab enda tegevuseks põhiliselt keldri- ning esimest korrust. Maja teine ja kolmas korrus on suures osas kontoripindadeks välja renditud. Ürituste tarvis oleme aeg-ajalt välja üürinud ka esindusruume konvendihoone esimesel korrusel.

Loe lähemalt:Viimati uuendatud: 14.03.2015  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!