Tartu konvendihoone

Korp! Sakala konvendihoone Tartus, Veski 69


Korporatsioon Sakala konvendihoone Tartus, aadressil Veski 69 on valminud 1911. aastal. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja on korp! Sakala tellimusel projekteeritud tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Maja rohkem kui 100-aastase ajaloo jooksul on siin lisaks korporatsioonile tegutsenud ka erinevad riigi- ja sõjaväeasutused ning pikemat aega kunstikool. Alates 1995. aastast on hoone omanik taas Korporatsioon Sakala Vilistlaskogu. Maja ajaloo kohta saab täpsemalt lugeda temaatilistelt alamlehtedelt alt poolt.

Konvendihoones on koos keldri- ja pööningukorrusega põrandapinda kokku üle 900 ruutmeetri. Korp! Sakala kasutab enda tegevuseks põhiliselt keldri- ning esimest korrust. Maja teine ja kolmas korrus on suures osas kontoripindadeks välja renditud. Ürituste tarvis oleme aeg-ajalt välja üürinud ka esindusruume konvendihoone esimesel korrusel.

Loe lähemalt:Viimati uuendatud: 14.03.2015  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki. Registreerimine Kuni neljaliikmelisi võistkondi saab registreerida 9. aprillini aadressil malumang@sakala.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Liitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Korporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!