Tartu konvendihoone

Korp! Sakala konvendihoone Tartus, Veski 69


Korporatsioon Sakala konvendihoone Tartus, aadressil Veski 69 on valminud 1911. aastal. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja on korp! Sakala tellimusel projekteeritud tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Maja rohkem kui 100-aastase ajaloo jooksul on siin lisaks korporatsioonile tegutsenud ka erinevad riigi- ja sõjaväeasutused ning pikemat aega kunstikool. Alates 1995. aastast on hoone omanik taas Korporatsioon Sakala Vilistlaskogu. Maja ajaloo kohta saab täpsemalt lugeda temaatilistelt alamlehtedelt alt poolt.

Konvendihoones on koos keldri- ja pööningukorrusega põrandapinda kokku üle 900 ruutmeetri. Korp! Sakala kasutab enda tegevuseks põhiliselt keldri- ning esimest korrust. Maja teine ja kolmas korrus on suures osas kontoripindadeks välja renditud. Ürituste tarvis oleme aeg-ajalt välja üürinud ka esindusruume konvendihoone esimesel korrusel.

Loe lähemalt:Viimati uuendatud: 14.03.2015  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Gümnasistide mälumäng 2017

Gümnasistide mälumäng 2017Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba neljandat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille peaauhind on nädalane ringreis Kreekas. Registreerimine Kuni neljaliikmelisi võistkondi saab registreerida 9. aprillini aadressil malumang@sakala.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Mattiase kogemusluguLiitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin. Minu liitumise peamiseks põhjuseks toona olid perekondlikud traditsioonid, kuna minu isa kuulub samuti korp! Sakalasse.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Matise kogemusluguKorporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud. Esimene vihje selliste müstiliste organisatsioonide olemasolust jõudis minuni ansambliproovis räägitud legendi mõõtu juttudega teostamatust rebaslennust.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega.

Loe edasi »

2017 kevadsemestri külalisõhtud Tartus

Hea organiseerumata meestudeng! Oled oodatud külalisõhtutele korp! Sakala Tartu konventi, mis toimuvad: 16. veebruaril 02. märtsil 17. märtsil Kõik külalisõhtud algavad kell 20 meie konvendikorteris aadressil Veski 69 ning on traditsioonilises õlleõhtu formaadis.

Loe edasi »

2017 kevadsemestri külalisõhtud Tallinnas

Austatud külaline! Oled oodatud korp! Sakala Tallinna osakonna külalisõhtutele, mis toimuvad: Neljapäeval 9. veebruaril.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!