Kaugpurjetajate klubi

Korp! Sakala Kaugpurjetajate Klubi koondab endas kõiki korp! Sakala liikmeid, kel armastus mere ja purjetamise vastu. Klubi deviisiks on "Ümber palli!" ja see hüüdlause on varem või hiljem mõeldud täitumiseks. Igal navigatsiooni hooajal võtab korp! Sakala kaugpurjetajate Klubi ette mõne lühema või pikema retke sise- või rahvusvahelistes vetes.

2010. aasta klubi tegevuse naelaks kujunes Eesti põhjaranniku avastamine, mille käigus külastati unikaalse tuletorniga Keri saart ja Eesti põhjapoolseimat punkti, Vaindloo saart. Pikemalt peatuti Käsmu kaptenikülas, Naissaarel, Aegnal, Pranglil ja teistel omanäolistel väikesaartel. Varasematel aastatel on klubi lemmikuks olnud Soome rannik oma tuhande saaarega. Omal käel on klubi liikmed vallutanud sadamaid Kariibi merel ja Vahemerel.

Iga mereretke lahutamatuks osaks on loomulikult laul, saun ja meremeeste naljalood. Klubi tegutseb kahes strateegilise tähtsusega merelinnas, Tallinnas ja Tartus. Tallinnas on klubi käsutuses kahemastiline kahvelkuunar Michelle, mis viimased kümmekond aastat merd kündnud kapten Marko Matvere juhtimise all. 

Klubi Emajõe lipulaevaks on 2010. aasta kauneima puitlaeva nimetuse pälvinud jõelaev Paul.

Michelle

Seilates Eesti põhjarannikul

Sakala Kaugpurjetajate Klubi asutamiselViimati uuendatud: 8.09.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

2017 sügissemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks. Külalisõhtule registreerumiseks märgi end Facebookis üritusel osalejaks või täida registreerimisvorm kodulehel: www.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Mattiase kogemusluguLiitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin. Minu liitumise peamiseks põhjuseks toona olid perekondlikud traditsioonid, kuna minu isa kuulub samuti korp! Sakalasse.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Matise kogemusluguKorporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud. Esimene vihje selliste müstiliste organisatsioonide olemasolust jõudis minuni ansambliproovis räägitud legendi mõõtu juttudega teostamatust rebaslennust.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2017

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba neljandat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille peaauhind on nädalane ringreis Kreekas.

Loe edasi »

2017 kevadsemestri külalisõhtud Tartus

Hea organiseerumata meestudeng! Oled oodatud külalisõhtutele korp! Sakala Tartu konventi, mis toimuvad: 16. veebruaril 02. märtsil 17. märtsil Kõik külalisõhtud algavad kell 20 meie konvendikorteris aadressil Veski 69 ning on traditsioonilises õlleõhtu formaadis.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!