Erilisi kombeid laulmisel

Korp! Sakala on kindlasti traditsioone armastav üliõpilasorganisatsioon. Teatud lauludega käivad koos spetsiifilised tavad, teatud laule on Sakalas alati lauldud neid eriliste rituaalidega saates. Olgu siin toodud lühikokkuvõte neist.

Tavapärased eel- ja järelhüüded "shmollis" ja "fiducit" jäävad ära Eesti hümni ja teiste riigihümnide, vennastuslaulu, värvide andmisel Gaudeamuse ja kõigi vaimulike laulude puhul. Samuti ei esine hüüdeid seoses kiituseks või laituseks sisseandmise lauludega. Ofitsiaalcantuste ja trisnal kadunu leibcantuse juures jäävad ära järelhüüded. "Shmollis" ja "fiducit" hüüded jäävad ära perekonnaõhtul ja võivad olla ebasobivad ka muul ajal daamide ja meessoost mittekorporantide juuresolekul.Viimati uuendatud: 7.09.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Mattiase kogemusluguLiitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin. Minu liitumise peamiseks põhjuseks toona olid perekondlikud traditsioonid, kuna minu isa kuulub samuti korp! Sakalasse.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Matise kogemusluguKorporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud. Esimene vihje selliste müstiliste organisatsioonide olemasolust jõudis minuni ansambliproovis räägitud legendi mõõtu juttudega teostamatust rebaslennust.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone.

Loe edasi »

2017 sügissemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2017

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba neljandat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille peaauhind on nädalane ringreis Kreekas.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!