Erilisi kombeid laulmisel

Korp! Sakala on kindlasti traditsioone armastav üliõpilasorganisatsioon. Teatud lauludega käivad koos spetsiifilised tavad, teatud laule on Sakalas alati lauldud neid eriliste rituaalidega saates. Olgu siin toodud lühikokkuvõte neist.

Tavapärased eel- ja järelhüüded "shmollis" ja "fiducit" jäävad ära Eesti hümni ja teiste riigihümnide, vennastuslaulu, värvide andmisel Gaudeamuse ja kõigi vaimulike laulude puhul. Samuti ei esine hüüdeid seoses kiituseks või laituseks sisseandmise lauludega. Ofitsiaalcantuste ja trisnal kadunu leibcantuse juures jäävad ära järelhüüded. "Shmollis" ja "fiducit" hüüded jäävad ära perekonnaõhtul ja võivad olla ebasobivad ka muul ajal daamide ja meessoost mittekorporantide juuresolekul.Viimati uuendatud: 7.09.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki. Registreerimine Kuni neljaliikmelisi võistkondi saab registreerida 9. aprillini aadressil malumang@sakala.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Liitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Korporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!