Vilistlaskogu

Vilistlaste õhtusöök Tartus

Vilistlaskogusse kuuluvad need korp! Sakala liikmed, kes on õpingud ülikoolis lõpetanud. Korp! Sakala vilistlaskogus on üle kahesaja liikme ja see number on kasvamas. Enamus vil!kogu liikmetest on õpingute ajal läbi teinud aktiivse konvendi- ning rebaseaja.

Täna ühendab vilistlaskogu igast vanusest sakalanuseid erinevatelt elualadelt. Seetõttu avaneb igaühele võimalus suhelda inimestega, kellega igapäevaelus võibolla kokku ei puutukski. Konvendis võib kohata professoreid, ajaloolasi, juriste, ärimehi, arste, ajakirjanikke ja paljusid teisi kes on omal alal juba kaugele jõudnud ning kes meelsasti oma kogemusi ka noortele jagavad. Ka vanematel vilistlastel ei tule mitte kunagi Sakalas igavust tunda. 

Väga oluline osa vilistlaste tegevusest on rebastekasvatuse ja konvendielu igakülgne toetamine, samuti Sakala põhimõtete elluviimine. Vilistlased on pannud aluse korp! Sakala Stipendiumifondile, toetanud konvendihoone haldamist, rebaste ja kaasvõitlejate lõunasööke konvendis, paljudele toredatele reisidele jne.

Kuna enamus vilistlasti on paljuski hõivatud tööga ja pereeluga siis jääb igapäevaseks konvendis käimiseks vähe aega. Korraliselt saavad vilistlased kokku vähemalt kaks korda aastas - korp! Sakala kommersi ajal koosolekutel. Lisaks korraldavad vilistlased erinevaid üritusi nagu õhtusöögid kus tavaliselt saab kuulata ka ettekannet mõnel huvitaval teemal; jõulupuu, teatrikülastused, sporditurniirid.  Paljud üritused seejuures on mõeldud peredele. Samuti on vilistlaskogu liikmetel suur roll korp! Sakala klubilises tegevuses organiseerimisel - vilistlased on tegevad nii alpiklubi, reisiklubi,  meeskoori tegevuses ning paljudes sportlikes ettevõtmistes.

Aja jooksul on vilistlaskogust saanud üks tugev ühendus, kus mehed üksteist hästi tunnevad ning oma tegevustes alati usaldada saavad.  Seda joont tahame ka tulevikus hoida ning töötame selle nimel, et vennalik side ikka tugevneks ning  järelkasv õitseks.Viimati uuendatud: 9.09.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki. Registreerimine Kuni neljaliikmelisi võistkondi saab registreerida 9. aprillini aadressil malumang@sakala.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Liitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Korporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!