Millega Sakala tegeleb?

Volbrirongkäigus

Sakala tegevus on kõige aktiivsem ülikooli õppesemestrite perioodil, kus iganädalaselt peetakse konvendikoosolekuid ja rebastetunde. Lisaks sellele võib iga Sakala liige astuda alati sisse konvendimajja, kus tegevus käib igapäevaselt. 

Mitmekülgsete huvidega liikmeskonnas on oma koha leidnud valdkonnapõhised seltskonnad nagu alpiklubi, meeskoor, kaugpurjetajate klubi; regulaarselt mängitakse nii Tallinnas kui Tartus korvpalli ja jalgpalli ning käiakse orienteerumas. Sakala on alati esindatud Eesti Vabariigi ja Tartu Ülikooli tähtsündmustel, laulupidudel, spordivõistlustel, tihti käiakse ka välisriikides.

Sakala rebastele korraldatakse igal semestril tantsukursused koos mõne naisüliõpilasorganisatsiooniga. Sageli tuleb ette ka loenguid ja ettekandeõhtuid ning eriüritusi nagu veiniklubi või filmiõhtu. 

Regulaarsed üritused

Sakala kodukord sätestab teatud korralised üritused. Nendeks on näiteks kommerss (korp! asutamisaastapäeva üritus), õlleõhtud, külalisõhtu ja volbriöö. 

Õlleõhtu

Sagedasteks üritusteks on korp! Sakalas õlleõhtud, mille korraldamine otsustatakse konvendikoosolekul ning mida peetakse tavaliselt 2-3 korda semestri jooksul. Õlleõhtud võivad olla internsed – ainult Sakala liikmetele – või ühised koos teiste akadeemiliste organisatsioonidega. Õlleõhtuid peetakse kindla korra järgi, mis on kehtestatud kodukorras, peetakse sõnavõtte ja kuulatakse rebasereferaate.

Õlle joomine korp! Sakalas ei ole kellelegi kunagi kohustuslik, alati on võimalus tarbida ka mittealkohoolseid jooke.

Külalisõhtu

Iga semestri alguses korraldatakse külalisõhtud, kus organiseerumata üliõpilastel on võimalus korp! Sakalaga tutvuda. Külalisõhtu käik on sama, mis internsel õlleõhtul, sageli lisandub Sakalat tutvustav sõnavõtt.

Kommerss

Kommersid on kõige suuremad sündmused tegevusaasta jooksul, kus kinnitatakse vendlust ja truudust Sakala põhimõtetele. Kommersse korraldatakse kaks korda aastas – sügiskommerss toimub Sakala aastapäeva – 14. novembri paiku, kevadkommerss kevadsemestri lõpus maikuus.

Kommersipäeva hommikul käiakse lahkunud liikmete haudadel, päeval peetakse burðide ja vilistlaste ühist koosolekut ning õhtul toimub ofitsiaalistumine ja vennastuspidu. Korporatsiooni juubelite puhul toimuvad päeval lisaks sellele veel aktus ja jumalateenistus.

Kommersi viimane päev on kaatripäev, mil pakutakse tervisttoovaid sööke ja jooke.

Perekonnaõhtu

Perekonnaõhtu on pidulik koosviibimine koos Sakala daamidega, mida peetakse tavapäraselt enne sügiskommerssi ja Eesti Vabariigi aastapäeval. Enamasti korraldatakse perekonnaõhtu õhtusöögi ja elava tantsumuusikaga. Juubelite ja muude tähtsamate aastapäevade puhul peetakse perekonnaõhtu ballina.

Volbriöö

Volbriööl, aprilli viimasel päeval, on konvendikorter alates keskööst avatud Sakala daamidele ja teiste üliõpilasorganisatsioonide liikmetele.

Suvepäevad

Suvepäevad on suvine nädalalõpu-kokkutulek kusagil sobivas kohas maal. Suvepäevadest võtavad osa perekonnaliikmed, vahel ka külalised. Suvepäeva kavasse võib võtta mõne referaadi või muu ettekande, pearõhk lasub aga vabaõhutegevusel ja informaalsel seltskondlikul koosolemisel.

Loe veel:Viimati uuendatud: 1.12.2016  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Mattiase kogemusluguLiitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin. Minu liitumise peamiseks põhjuseks toona olid perekondlikud traditsioonid, kuna minu isa kuulub samuti korp! Sakalasse.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Matise kogemusluguKorporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud. Esimene vihje selliste müstiliste organisatsioonide olemasolust jõudis minuni ansambliproovis räägitud legendi mõõtu juttudega teostamatust rebaslennust.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone.

Loe edasi »

2017 sügissemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2017

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba neljandat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille peaauhind on nädalane ringreis Kreekas.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!