Volbrirongkäigus
Sakala tegevus on kõige aktiivsem ülikooli õppesemestrite perioodil, kus iganädalaselt peetakse konvendikoosolekuid ja rebastetunde. Lisaks sellele võib iga Sakala liige astuda alati sisse konvendimajja, kus tegevus käib igapäevaselt.
Mitmekülgsete huvidega liikmeskonnas on oma koha leidnud valdkonnapõhised seltskonnad nagu alpiklubi, meeskoor, kaugpurjetajate klubi; regulaarselt mängitakse nii Tallinnas kui Tartus korvpalli ja jalgpalli ning käiakse orienteerumas. Sakala on alati esindatud Eesti Vabariigi ja Tartu Ülikooli tähtsündmustel, laulupidudel, spordivõistlustel, tihti käiakse ka välisriikides.
Sakala rebastele korraldatakse igal semestril tantsukursused koos mõne naisüliõpilasorganisatsiooniga. Sageli tuleb ette ka loenguid ja ettekandeõhtuid ning eriüritusi nagu veiniklubi või filmiõhtu.Sakala kodukord sätestab teatud korralised üritused. Nendeks on näiteks kommerss (korp! asutamisaastapäeva üritus), õlleõhtud, külalisõhtu ja volbriöö.
Sagedasteks üritusteks on korp! Sakalas õlleõhtud, mille korraldamine otsustatakse konvendikoosolekul ning mida peetakse tavaliselt 2-3 korda semestri jooksul. Õlleõhtud võivad olla internsed – ainult Sakala liikmetele – või ühised koos teiste akadeemiliste organisatsioonidega. Õlleõhtuid peetakse kindla korra järgi, mis on kehtestatud kodukorras, peetakse sõnavõtte ja kuulatakse rebasereferaate.
Õlle joomine korp! Sakalas ei ole kellelegi kunagi kohustuslik, alati on võimalus tarbida ka mittealkohoolseid jooke.
Kommersipäeva hommikul käiakse lahkunud liikmete haudadel, päeval peetakse burðide ja vilistlaste ühist koosolekut ning õhtul toimub ofitsiaalistumine ja vennastuspidu. Korporatsiooni juubelite puhul toimuvad päeval lisaks sellele veel aktus ja jumalateenistus.
Kommersi viimane päev on kaatripäev, mil pakutakse tervisttoovaid sööke ja jooke.
Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.
Tutvu uusima sisuga
1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.
Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.
Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga! Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.
Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.
Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.
Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.