Sageli küsitakse, no mille pärast te sinna ronite? Hõre õhk ja peavalud, raske kandam, hingata on raske, pesta ei saa, liiga palav, liiga külm, võib libiseda ja kukkuda, saada kiviga pihta, jääda elu lõpuni laviini sisse, sokid haisevad, internetti ei ole, mobiil ei levi, kodused muretsevad, no milleks? Siis me vastame, et noh, ei tea, niisama, äge või nii, eks igaühel ole omad põhjused, et ei pea tulema kui ei taha. Ent siiski, mäed ja loodus ise ei kipu kord sinna sattunuid oma lummusest kergelt vabaks andma. Meie arvates on see suurepärane puhkus, kus saab end igapäeva argielust pea täielikult välja lülitada.Vabas õhus eesmärgipäraselt kulgemine pakub head lõõgastust ning vahel võib juhtuda, et saab pisikese adrekalaksu. Lisaks mägedele ja sinna juurde käivale kihvtile loodusele on alati kavas ka kultuuri- ja kulinaariaprogramm koos õlle, vaatamisväärsuste, suupistete ja muu sinna juurde kuuluvaga heas seltskonnas.
Himaalaja, Nepaal. Gokyo Ri (5357 m) tipus 2010 a. aprillis.
Alpiklubi edukuse põhjusena võib nimetada entusiastliku tuumiku olemasolu, ent samuti ei saa mööda vaadata meie oma vilistlasest, lumeleopardi tiitliga alpinistist Kalev Murust alias Muchist, kes on meestele algteadmisi jaganud ja keerulisematel ekspeditsioonidel kaasas käinud.
Kaukasus, Gumatchi (3810). Alpiklubi esimene tipp aastal 2002, eelsoojendus Elbrusele tõusuks.
Elbruse baaslaager, 4200m Prijuti juures. Muu hulgas peeti seal maailma kõrgeim ofitsiaalistumine.
Mont Blanc, 2003.
Mont Blanc, 2003.
Mont Blanc, 2004. Helikopteriõnnetuse päästetöödel.
Loe veel: Eestlased päästsid Alpides kopteriõnnetuse ohvreid, SL Õhtuleht, 15.07.2004
Mont Blanc, 2004.
Mont Blanc, 2004.
Mont Blanc, 2004.
Mont Blanc, 2004. Tipus (4810 m)
Šoti mägimatk, 2006.
Šoti mägimatk, 2006.
Nepaal, 2007. Mera peak.
Nepaal, 2007. Mera peak.
Nepaal, 2007. Mera peak.
Šveitsi alpid, 2008. Bishornilt (4153m) laskumine.
Šveitsi alpid, 2008. Castori tipuhari.
Alpiklubi suusamatk Meerapalu - Ahunapalu. 2010
Alpiklubi suusamatk Meerapalu - Ahunapalu. 2010
Nepaal, 2010
Nepaal, 2010. Parchamo tõus, 6050m
Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.
Tutvu uusima sisuga
1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.
Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.
Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga! Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.
Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.
Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.
Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.