Sakala alpiklubi


Korporatsioon Sakala Alpiklubisse on koondunud sakalanused, kellele on meelt mööda maailma katuseid mööda kolamine mägimatka vormis. Senised retked on viinud meid Kaukasusse, Alpidesse ja Himaalajasse, lisaks vahelepõigetena Püreneede ja Šoti mägede sondeerimised. 

Sageli küsitakse, no mille pärast te sinna ronite? Hõre õhk ja peavalud, raske kandam, hingata on raske, pesta ei saa, liiga palav, liiga külm, võib libiseda ja kukkuda, saada kiviga pihta, jääda elu lõpuni laviini sisse, sokid haisevad, internetti ei ole, mobiil ei levi, kodused muretsevad, no milleks? Siis me vastame, et noh, ei tea, niisama, äge või nii, eks igaühel ole omad põhjused, et ei pea tulema kui ei taha. Ent siiski, mäed ja loodus ise ei kipu kord sinna sattunuid oma lummusest kergelt vabaks andma. Meie arvates on see suurepärane puhkus, kus saab end igapäeva argielust pea täielikult välja lülitada.Vabas õhus eesmärgipäraselt kulgemine pakub head lõõgastust ning vahel võib juhtuda, et saab pisikese adrekalaksu. Lisaks mägedele ja sinna juurde käivale kihvtile loodusele on alati kavas ka kultuuri- ja kulinaariaprogramm koos õlle, vaatamisväärsuste, suupistete ja muu sinna juurde kuuluvaga heas seltskonnas. 

Himaalaja, Nepaal. Gokyo Ri (5357 m) tipus 2010 a. aprillis.

Alpiklubi edukuse põhjusena võib nimetada entusiastliku tuumiku olemasolu, ent samuti ei saa mööda vaadata meie oma vilistlasest, lumeleopardi tiitliga alpinistist Kalev Murust alias Muchist, kes on meestele algteadmisi jaganud ja keerulisematel ekspeditsioonidel kaasas käinud.

Alpiklubi retked

Eredamad hetked

Kaukasus, Gumatchi (3810). Alpiklubi esimene tipp aastal 2002, eelsoojendus Elbrusele tõusuks.

Elbruse baaslaager, 4200m Prijuti juures. Muu hulgas peeti seal maailma kõrgeim ofitsiaalistumine.

Mont Blanc, 2003.

Mont Blanc, 2003.

Mont Blanc, 2004. Helikopteriõnnetuse päästetöödel.
Loe veel: Eestlased päästsid Alpides kopteriõnnetuse ohvreid, SL Õhtuleht, 15.07.2004

Mont Blanc, 2004.

Mont Blanc, 2004.

Mont Blanc, 2004.

Mont Blanc, 2004. Tipus (4810 m)

Šoti mägimatk, 2006.

Šoti mägimatk, 2006.

Nepaal, 2007. Mera peak.

Nepaal, 2007. Mera peak.

Nepaal, 2007. Mera peak.

Šveitsi alpid, 2008. Bishornilt (4153m) laskumine.

Šveitsi alpid, 2008. Castori tipuhari.

Alpiklubi suusamatk Meerapalu - Ahunapalu. 2010

Alpiklubi suusamatk Meerapalu - Ahunapalu. 2010

Nepaal, 2010

Nepaal, 2010. Parchamo tõus, 6050m

Retked kaardilViimati uuendatud: 7.09.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Mattiase kogemusluguLiitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin. Minu liitumise peamiseks põhjuseks toona olid perekondlikud traditsioonid, kuna minu isa kuulub samuti korp! Sakalasse.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Matise kogemusluguKorporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud. Esimene vihje selliste müstiliste organisatsioonide olemasolust jõudis minuni ansambliproovis räägitud legendi mõõtu juttudega teostamatust rebaslennust.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone.

Loe edasi »

2017 sügissemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2017

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba neljandat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille peaauhind on nädalane ringreis Kreekas.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!