Miks korp! Sakala?

Korp! Sakala sihiks on tugevdada akadeemilist ühtekuuluvustunnet ja toetada oma liikmeid moraalselt ja aineliselt. Oma tegevusega soovib Sakala aidata kaasa Eesti omariikluse kindlustamisele, kultuuri säilitamisele ja arendamisele ning demokraatiaideede realiseerumisele.

Meie lipukiri „Üks kõigi eest, kõik ühe eest!" tähendab seda, et iga korporatsiooni liige peab vajadusel teistele abiks olema jõudumööda nii majanduslikult kui kõlbeliselt ning oma kaasvõitlejate eest igal ajal välja astuma. Sakalas liitutakse vennaskonnaga, mis ühendab liikmeid ka pärast ülikooli lõpetamist.

Korporatsioon Sakala põhimõte on, et ikka laialdasemad rahvahulgad haridusest osa saaksid ja nad ka sellejärele rohkem õigusi omaksid. Kokkuvõtlikult väljendatakse Sakala peapõhimõtteid sõnadega: natio, democratia, fraternitas. Lisanduvad veel: teadus, kõlblus ja tervishoid, kuna peavooruseks peetakse tööd ja tööarmastust.

Need põhimõtted leiavad väljenduse korporatsiooni igapäevases tegevuses.

korp! Sakala vanamees koos rebastega 2010. aasta sügissemestril


Mida annab korp! Sakala oma liikmetele?

Loe veel:
Viimati uuendatud: 4.08.2011  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki. Registreerimine Kuni neljaliikmelisi võistkondi saab registreerida 9. aprillini aadressil malumang@sakala.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Liitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Korporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!