Sakala stipendiumifond

Sihtasutus Korp! Sakala Stipendiumifond asutati 2000.a. oktoobris Sakala vilistlaskogu poolt annetuste kogumiseks, varade valitsemiseks ja kasvatamiseks, eesmärgiga toetada tekkiva kasumi arvelt ülikoolides õppijaid. 

Fondi varade investeerimist korraldavad korp! Sakala vilistlaskogu koosoleku poolt valitav viieliikmeline nõukogu ning nõukogu poolt määratav juhataja. Nõukogu otsustab ka antavate stipendiumite ja muude toetuste väljaandmise aja ning kogusumma.

Senised toetused

Alates fondi loomisest kuni septembrini 2015 on väljastatud erinevaid ühekordseid stipendiume kokku 30-le isikule kogusummas 12 tuhat eurot.

Lisaks stipendiumite maksmisele on alates 2007. aastast on korraldatud kokku kuus gümnaasiumide abiturientidele suunatud esseekonkurssi ning üks Tartu Kõrgema Kunstikooli õpilastele suunatud maalikonkurss. Auhinnarahasid on välja makstud kokku 9,6 tuhat eurot.

Fond toetab auhindadega ka alates 2013 toimuvat Korp! Sakala gümnasistide mälumängu võistlust. Kolmel seni toimunud võistlusel on auhindadena välja antud kokku 6 tuhande euro väärtuses reisipileteid ja raamatupoodide kinkekaarte.Viimati uuendatud: 1.12.2016  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Gümnasistide mälumäng 2017

Gümnasistide mälumäng 2017Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba neljandat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille peaauhind on nädalane ringreis Kreekas. Registreerimine Kuni neljaliikmelisi võistkondi saab registreerida 9. aprillini aadressil malumang@sakala.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Mattiase kogemusluguLiitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin. Minu liitumise peamiseks põhjuseks toona olid perekondlikud traditsioonid, kuna minu isa kuulub samuti korp! Sakalasse.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Matise kogemusluguKorporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud. Esimene vihje selliste müstiliste organisatsioonide olemasolust jõudis minuni ansambliproovis räägitud legendi mõõtu juttudega teostamatust rebaslennust.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega.

Loe edasi »

2017 kevadsemestri külalisõhtud Tartus

Hea organiseerumata meestudeng! Oled oodatud külalisõhtutele korp! Sakala Tartu konventi, mis toimuvad: 16. veebruaril 02. märtsil 17. märtsil Kõik külalisõhtud algavad kell 20 meie konvendikorteris aadressil Veski 69 ning on traditsioonilises õlleõhtu formaadis.

Loe edasi »

2017 kevadsemestri külalisõhtud Tallinnas

Austatud külaline! Oled oodatud korp! Sakala Tallinna osakonna külalisõhtutele, mis toimuvad: Neljapäeval 9. veebruaril.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!