Sakala suusamatk

Korp! Sakala suusamatk toimub aastast 2006 igal aastal kaks nädalat enne Tartu suusamaratoni. Matk on inspireeritud Soome sõprusorganisatsiooni Hämäläis-Osakunta suusamatkast „Ilveshiihto“. Aastal 2008 täitus Ilveshiihtol 50 aastat – soome tudengid on matkanud järjepidevalt igal aastal ja iga ilmaga (vajadusel ka ilma suuskadeta).

Kahe matkapäeva sisse mahub vestlusring kohapealsete inimestega, kellelt saab kuulda elust-olust matkapiirkonnas. Vestlusringis on osalenud Põlva maavanem Urmas Klaas, Mooste vallavanem Ülo Needo, Albu vallavanem Kalju Kertsmik, Toila valla arendusnõunik Mehis Luus, Illuka vallavanem Tarmo Kollo, Põlva vallavanem Arne Tilk, Kõlleste šokolaadimeister Imre Sokk jt.

2010.a. matkal Pannjärve suusakeskuses

Rajale minnakse varavalges, vahepealsete joogi- ja söögipunktide eest hoolitseb rebastest koosnev nn tugimeeskond, keskpäeval süüakse toekas lõuna. Matkaliste käsutuses on buss, millega viiakse ööbimiskohta kotid ja muu kraam. Vajadusel saab osa etapist vahele jätta (nt tervislikel põhjustel) ja bussiga järgmisesse kohta sõita.

Matkal osalemise kordade järgi antakse välja järgmised tiitlid: pronksrebane (5 matka); hõberebane (8 matka) ja kuldrebane (10 matka). 2009. aastal anti välja 3 pronksrebase tiitlit (vil! Richard Peterson, b!vil! Avikson ja kül! Kadi Needo).

Kaunis Kõrvemaa loodus ja vonklev suusarada

Matk on toimunud väga erinevates temperatuurides (esimesel aastal oli -25 kraadi C ; kahel aastal plusskraadide juures). Ööbimiskohtadeks on olnud väga erinevad paigad – on ööbitud nii voodites kui põrandal, nii suures võimlas, kultuurimajas, talvises hostelis, metsatalus kui ka nt ksv! Tamkivi kodus (kus jätkus magajaid ka ajutise pika söögilaua alla ja külmale pööningule).

Esimesel aastal läbiti Värska-Saatse maanteel Vene Föderatsiooni piiritsoon. Tee kõrval oli hoiatus, et piiritsooni tohib läbida vaid sõiduvahendil. See meid ka päästis – eikusagilt välja ilmunud piirivalvurid soostusid meid minema laskma. 2009. aasta Ida-Virumaa matkal saime suuskade tõttu hoopis Kuremäe kloostri nunnalt noomida – pühal pinnal sõiduriistadel liikuda polevat sobilik.

Värska Seto Talumuuseumis 2006. a. matka lõpetamine (vasakult: ksv! Tähepõld, kül! Alari, vil! Olbrei, kül! Maarja, ksv! Laur, ksv! Tamkivi, kül! Kaisa, vil! Mägi, vil! Aho ja kül! Ruth)

Matkad 2006 - 2010:

Fakte

Matkagrupp Haanjas vil! Torp Lauri õe talu ees - 2006

ksv! Laur vahetas teisel päeval suusad bobikelgu vastu - 2009

Suusmatka esimesed pronksrebase tiitli omanikud (osalenud viiel matkal) – kül! Kadza, vil! Peterson juunior ja ksv! Avikson.

Kurtna järvede vahel - 2010Viimati uuendatud: 18.11.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Gümnasistide mälumäng 2018

Gümnasistide mälumäng 2018Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki. Registreerimine Kuni neljaliikmelisi võistkondi saab registreerida 9. aprillini aadressil malumang@sakala.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Liitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Korporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!