Maalikonkurss

Korp! Sakala stipendiumifond otsustas 2009 aastal seoses Sakala sajanda juubeliga esmakordselt kõrvuti tavaks saanud esseekonkursiga korraldada ka maalikonkursi. Maalikonkurss oli suunatud vaid Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna üliõpilastele ja selle eesmärgiks oli leida Sakala konvendihoonest esinduslik õlimaal.
 
Korp! Sakala konvendihoone valmis 1911ndal aastal Soome rahvusarhitekt Armas Eliel Lindgreni ning Wivi Lönni ühisprojekti järgi ja oli muuhulgas nõukogude okupatsiooni ajal aastaid koduks ka Tartu Kunstikoolile. Korp! Sakala konvendihoone ajaloo kohta saab lähemalt lugeda siit.
 
Maalikonnkurssile laekus kokku 16 tööd. Üldpilt oli põnev, sest osavõtnud tudengid paistsid silma oma erineva lähenemise ja tehnika poolest. Konkursile laekunud tööde hindamiseks ja eksponeerimiseks korraldati näitus moe- ja vabaajakeskuses "TASKU". Konkursi töid hindas komisjon, mille liikmeiks oli lisaks kolmele sakalanusele ka Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna staažikad õppejõud Heli Tuksam, Valentin Vaher ja Helle-Reet Paris.
 
Peale keerukat otsustamisprotsessi kuulutas žürii konkursi võitjks Jane Lappo töö ning teda premeeriti  summas 15000 krooni. Žürii märkis veel 3000 kroonise ergutuspreemiaga ära kolm tööd, mille autoreiks olid Laura Müürsepp, Alar Tuul ja Tanel Tolsting. Lisaks pakkus Sakala Stipendiumifond kõigile konkursist osavõtnuile välja võimaluse oma töö Sakalale müüa. Seda võimalust kasutasid üheksa üliõpilast ja nii sai korp! Sakala kokku 13 õlimaali omanikuks.
 
Võidutöö leidis oma koha Sakala konvendihoone esimesel korrusel, vil! Silbermanni nimelise toa seinal.
1. koht, autor Jane Lappo.jpg Alar Tuul, ergutuspreemia.jpg Kait Kipper.jpg Katre Salu.jpg Laura Müürsepp, ergutuspreemia.jpg Laura Vähi.jpg Liis Tamm.jpg Liisa Kivimäe.jpg Liisi Tani.jpg Maaria Treima.jpg Maria Kondimäe.jpg Nele Moor.jpg Paavo Käämbre.jpg Paul Kormasov.jpg Tanel Tolsting, ergutuspreemia.jpg

Viimati uuendatud: 22.09.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Mattiase kogemusluguLiitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin. Minu liitumise peamiseks põhjuseks toona olid perekondlikud traditsioonid, kuna minu isa kuulub samuti korp! Sakalasse.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Matise kogemusluguKorporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud. Esimene vihje selliste müstiliste organisatsioonide olemasolust jõudis minuni ansambliproovis räägitud legendi mõõtu juttudega teostamatust rebaslennust.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone.

Loe edasi »

2017 sügissemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2017

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba neljandat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille peaauhind on nädalane ringreis Kreekas.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!