Tema Pühaduse XIV dalai-laama Tendzin Gyatso külaskäik

Dalai-laama külastas Sakala maja 21. juunil 2001, lähedal asuvast kõrvakliinikust kaaskonnaga jalutades. Väraval ootasid vilistlaskogu esimees vil! Männart valge salliga ja Linnart Mäll. Dalai-laama tervitas nii Tiibeti kui ka Sakala lipu hoidjaid, uksel tervitas senior ksv! Gross ja dalai-laama kirjutas nime külalisraamatusse.

Saalis toimus kohtumine orientalistidega, seejärel vaatas dalai-laama teise korruse fuajees Kalle Mülleri fotonäitust "Kaotatud Tiibet". Tema Pühadus istutas tamme, vil! Männart ja ksv! Tsahkna andsid üle kingituse - Kihnu teki, milles Sakala inglisekeelne pühendus ja mille dalai-laama kohe endale rõõmsalt ümber võttis.

Kuuldavasti olid dalai-laamale emotsionaalselt eriti meeldinud kolm asja. Need olid kohtumine kõrvakliiniku auditooriumis, kus tänu vil! Mart Kullile valitses väga lõbus meeleolu ja kus ta esitas palju küsimusi; suur hulk üliõpilasi ja üldine meeleolu Sakala aias; ennekõike aga kaasvõitlejad Tanel Väli, Tarmo Tähepõld ja Raigo Uukkivi, kes kandsid auvalves Tiibeti lippu ja jõudsid kokku üheksal korral järgmisse kohta enne dalai-laama korteeži! Lõpuks tervitas dalai-laama neid nagu vanu sõpru.

Raamatukogus on mälestuseks sellest päevast Tiibeti laualipp; valge sall, mille dalai-laama sidus tamme külge; tema autogrammiga äsja ilmunud raamat "Uue aastatuhande eetika" ja muidugi sissekanne meie suures külalisteraamatus.

Nüüd on dalai-laama Sakalas käinud ning temast on maha jäänud kena kahemeetrine tamm, mis peab ilusti suureks kasvama. Sakalanuste kingitud Kihnu tekiga, millesse oli tikitud korp! Sakala inglisekeelne pühendus, jäi Tema Pühadus väga rahule, sest Dharamsalas on ööd sageli jahedad.

Dalai-laama külaskäik Sakala majja sai võimalikuks tänu vil! Tarmo Kulmari kutsele.

Eestis viibis dalai-laama Riigikogu esimehe, Tartu Ülikooli rektori ja Linnart Mälli kutsel.Viimati uuendatud: 19.11.2017  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!