Uudised

Korp!! Sakala ja Rotalia kaheksapaatide duell

Korp!! Sakala ja Rotalia kaheksapaatide duell6. juunil toimus korp!! Sakala ja Rotalia kaheksapaatide sõudevõistlus. Võistlus toimus Emajõel ja mõõtu võeti 4km pikkusel trassil Kvissentalist Kroonuaia sillani. Kiireim oli korp! Rotalia paatkond ning sellega asuti loodevasti traditsiooniks kujunevat mõõduvõttu juhtima 1:0.

Eellugu

Aprillikuu viimasel nädalal alustasid korp!! Sakala ja Rotalia liikmed sõudmistreeningutega Emajõel. Eesmärgiks seati mõne aja pärast kahe korporatsiooni kaheksapaatide omavaheline duell.

Kuna valdav enamus mehi polnud sõudmisega varem kokku puutunud, algasid treeningud praktiliselt nullist. Esmalt õpiti tehnikat, paadis tasakaalu hoidmist ning sõudjate omavahelist koostööd. Iga treeninguga muutus paadi liikumine sujuvamaks ning seega võib öelda, et progress oli silmaga nähtav.

Pärast poolteist kuud väldanud tublisid treeninguid tuli lõpuks aeg aerud ristata. Korp!! Sakala ja Rotalia esimene ning ajalooline sõudmisvõistlus toimus 6. juunil 2012. aastal. Paatkonnad kogunesid sõudebaasi juurde poolteist tundi enne võistluste algust, et anda paadile viimased lihvid ning olla kindlad varustuse ning enese valmisolekus.

Võistluste start anti Kroonuaia silla juures asuvast Tartu Ülikooli sõudebaasist täpselt 4 km ülesvoolu, seega pisut edasi Kvissentali elamurajoonist. Kogu distantsi jooksul sõitis paatide järel mootorpaat, milles jälgisid võistluse kulgu ka kohtunikud.

Võistluse käik

Kui stardilipp langes, alustas korp! Sakala paatkond teravamalt. Üsna kiiresti suudeti sisse sõita poole paadi pikkune vahe. Siis juhtus aga, et Emajõgi jäi kahe võimsa paatkonna jaoks kitsaks ning aerud ristusid omavahel. Seda olukorda suutis paremini ära kasutata korp! Rotalia, kes lahendas antud olukorra korp! Sakala pisut uimaseks jäänud paatkonnast lihtsalt kiiremini.

Mõne aja pärast suutis korp! Sakala uue käigu leida ning möödus uuesti korp! Rotalia paadist. Seejärel tuli korp! Sakala paatkonnal sisse aga tehniline viga – sõudja aer jäi lõppasendis veega lapiti ehk sõudmiskeeles juhtus “konn”. See intsident lasi korp! Rotalial mööduda ning väikse edu sisse kasvatada. Distantsi lõppfaasis vähenes vahe kord ühele, kord teisele poole, aga lõplikult jäi peale korp! Rotalia paatkond. Edu korp! Sakala ees oli umbes paadipikkune. Võitja ajaks oli seejuures 14 minutit 46 sekundit.

Võib öelda, et korp!! Sakala ning Rotalia panid aluse võistlusele, mis saab loodetavasti traditsiooniks. Näiteks saab ju eeskujuks võtta maailmakuulsa Oxford-Cambridge’i iga-aastase kaheksapaatide võistluse. Nende omavaheline skoor on hetkel 81:76 Cambridge’i kasuks.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!