Uudised

Sakalanused kõige tublimad veredoonorid

Sakalanused kõige tublimad veredoonoridPerioodil 1.-19. mai toimus akadeemilisel maastikul väike mõõduvõtt - "Korporant doonoriks" ehk mis organisatsiooni liikmed käivad kõige enam verd andmas. Doonorite arvestus toimus Tartu ja Tallinna verekeskustes. Ettevõtmist vedas korp! Lembela.

Tulemused

Kokku osales 63 korporanti, neist 22 Tallinnas ja 41 Tartus, 12-st erinevast organisatsioonist. Kokku annetati 28,35 liitrit verd.

Kõige tublimate doonoritega organisatsioonid:

Veel statistikat

Doonori keskmine vanus: 23 aastat;
Keskmiselt oli see doonor 6. korda verd andmas (kõige enam kordi verd andnud korporant oli korp! Sakalast - Kaspar Kapp oli 38. korda doonor);
Kõige sagedamini esinenud veregrupp: A;
Esimest korda andis verd 9 inimest;
Kõige vanem doonor oli 38.a. korp! Lembela liige;
Kõige noorem doonor oli 19.a. ENÜS'i liige.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!