Uudised

Mattiase kogemuslugu

Mattiase kogemuslugu

Liitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin. Minu liitumise peamiseks põhjuseks toona olid perekondlikud traditsioonid, kuna minu isa kuulub samuti korp! Sakalasse.

Korporatsiooniga liitumist ei ole ma hetkekski kahetsenud ja olen isale väga tänulik, et ta keelitas mind just korp! Sakalaga liituma. See tegi ülikooliaja täiuslikuks – kogu tralli kõrval aitas oma traditsioonidega paremini mõista, mida tähendab akadeemilisus. Puhtalt materiaalses mõttes kostitas korp! Sakala krooniliselt rahatut rebast alati kosutava prii õlle ja lõunasöökidega, kuid saadud emotsionaalne väärtus ja mitmekesine sotsiaalne kapital on need, mida pean kõige väärtuslikemaks.

Ühtekuuluvustunne, ühise lipu all rongkäikudel osalemine, omad traditsioonilised hüüded ja laulud, koos vendadega Tallinna laulukaare all või koorireisil Valgevenes lõõritamine ja kõik sellega kaasnevad seigad annavad igaveseks nostalgilist jutuainet sellest, „kuidas meil vanasti oli“.

Kui lapsed pannakse kooli, siis enamasti on nende ainsaks ühiseks omaduseks sarnane sünniaeg. Võib juhtuda, et inimene leiab mõne klassikaaslasega ühised huvid ja leiab sõbrad, kes jäävad ka pikalt pärast kooli lõppu. Ülikoolis ollakse juba tihedamalt koos nendega, kellega on sarnased huvid ja erialateadmised, mistõttu tihti öeldakse, et ülikoolist leiavad inimesed oma parimad sõbrad. Tõsi, kuid korp! Sakalast aga olen leidnud omale vennad. Korporatsioonide eriline omadus on see, et tegemist ei ole huvialaringiga ega ühte patta pandud samaaegselt sündinud inimestega. Korporatsioonides on täiesti erinevatest eluvaldkondades, eri vanuses, erineva sotsiaalse taustaga, erinevate poliitiliste vaadetega inimesi, keda ühendavad ühised väärtused.

Korporatsiooni liikmete seas on kindlasti inimesi, kellega ühiseid huvisid rohkem, kui teistega. Seetõttu on korp! Sakalal oma meeskoor, oma alpiklubi, erinevate spordialade ühised harrastajad, bridžisõbrad ja palju muud. Kuid inimesed, kellega oma huve ja hobisid koos arendada, ei pruugi olla samalt kursuselt, samalt erialalt ega sündinud samal kümnendil – see teebki korporatsioonide sotsiaalse kapitali niivõrd mitmekesiseks ja eriliseks. Ja alati võib koos midagi uut välja mõelda, mida harrastama asuda.

Lõppude lõpuks säilivad vendade sidemed korp! Sakalaga igavesti – isegi pärast seda, kui nad auvalvega maha maetakse.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

2017 sügissemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks. Külalisõhtule registreerumiseks märgi end Facebookis üritusel osalejaks või täida registreerimisvorm kodulehel: www.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Mattiase kogemusluguLiitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin. Minu liitumise peamiseks põhjuseks toona olid perekondlikud traditsioonid, kuna minu isa kuulub samuti korp! Sakalasse.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Matise kogemusluguKorporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud. Esimene vihje selliste müstiliste organisatsioonide olemasolust jõudis minuni ansambliproovis räägitud legendi mõõtu juttudega teostamatust rebaslennust.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2017

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba neljandat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille peaauhind on nädalane ringreis Kreekas.

Loe edasi »

2017 kevadsemestri külalisõhtud Tartus

Hea organiseerumata meestudeng! Oled oodatud külalisõhtutele korp! Sakala Tartu konventi, mis toimuvad: 16. veebruaril 02. märtsil 17. märtsil Kõik külalisõhtud algavad kell 20 meie konvendikorteris aadressil Veski 69 ning on traditsioonilises õlleõhtu formaadis.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!