Uudised

Matise kogemuslugu

Korporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud. Esimene vihje selliste müstiliste organisatsioonide olemasolust jõudis minuni ansambliproovis räägitud legendi mõõtu juttudega teostamatust rebaslennust. Huvi tekkimine oli niisiis ilmne ja kui müstikale lisandusid lubadused võimsast tutvusringkonnast, lugematutest traditsioonidest, väärikusest ja ühtekuuluvustundest, olin müüdud.

Soovimata teha puhtalt vennast lähtuvalt kallutatud valikut, külastasin pea kõiki Tartu üliõpilasorganisatsioonide külalisõhtuid, ent lõpetasin ikkagi Sakalas. See valik on toonud mulle lisaks kõigele lubatule veel oma erialast laiema arusaama ülikoolist ja ühiskonnast, arendanud minus sirgeselgsust igas tähenduses ning võimaldanud osa saada elukoolist, milleta jäänuks omandatud ülikooliharidus lihtsalt ühekülgseks.

Vastusena põletavatele ajapuuduse ja alkoholiküsimustele saan kinnitada, et Karskusliidu liikmest cum laude diplomiga korporant pole enam eriline haruldus, ning et korporatsioonid on kogu oma näilise konservatiivsuse juures ühed konstruktiivsemad ja innovatiivsemad organisatsioonid riigis.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki. Registreerimine Kuni neljaliikmelisi võistkondi saab registreerida 9. aprillini aadressil malumang@sakala.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Mattiase kogemuslugu

Liitusin korp! Sakalaga 2008. aastal kohe, kui Tartu Ülikooli astusin.

Loe edasi »

Matise kogemuslugu

Korporatsiooni tähendus korp! Sakala näitel on minu jaoks kogu aja jooksul, mil olen asjast üldse teadlik olnud, väga palju muutunud.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!