Uudised

Korp! Sakalas nüüd kolmekordne maailmameister!

Korp! Sakalas nüüd kolmekordne maailmameister!

Nädalapäevad tagasi USAs Black Hilli mäestikus toimunud rogaini MM-võistlustel võitsid kaks Eesti võistkonda maailmameistritiitli. Absoluutarvestuses tulid maailmameistriks Rain Eensaar, korp! Sakala vilistlane Silver Eensaar ja Timmo Tammemäe. Segavõistkondade klassis tulid kullale Viivi-Anne Soots ja Heiti Hallikma, kellest olid ka absoluutarvestuses paremad ainult kaks võistkonda.

Kui vennad Eensaared olid rogaini ehk kestvusorienteerumise tiitlivõistlustel tulnud maailmameistriks ka 2012.a. ja 2013.a., siis Timmo Tammemäele oli see esimeseks MM-tiitliks.

12. korda toimunud rogaini MM-il osales seekord 180 2-3 liikmelist võistkonda 21 riigist. Võistlus ise toimus keskmäestikus 1800-2000 meetri kõrgusel.

Rogain.ee andmetel läks Rain ja Silver Eensaare pagas koos võistlusvarustusega lennureisil kaduma, mistõttu võistluseelsel päeval pidi kohapealt ostma kogu varustuse – uutest tossudest jooksuriietuseni. Vaatamata võistluseelsetele sekeldustele oli Eesti tiimi edu järgmiste ees veenev.

Rogain arenes välja Austraalias 1960. aastatel harrastatud 24-tunni matkadest, kus kõik osalejad läbisid kindlaksmääratud raja. Kindla aja jooksul tuleb läbida maastikul olevaid kontrollpunkte, kogudes nende eest võimalikult palju punkte. Erinevatel kontrollpunktidel on erinev hind, mis sõltub kaugusest ja tehnilisest keerukusest. Rogain nõuab väga head vastupidavust, kuna 24-tunnise võistluse jooksul läbitakse parimate poolt enam kui 100 kilomeetrit.

Viide uudisele.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!