Uudised

Jalgpallikarikas taas Sakalas

Jalgpallikarikas taas Sakalas15. oktoobril selgitati Mart Reiniku Gümnaasiumi kunstmuruväljakul akadeemiliste meesorganisatsioonide meister jalgpallis. Seitsme organisatsiooni ja kokku 9 võistkonnaga turniiril krooniti võitjaks korp! Sakala I meeskond, kes võttis tiitli üle eelmise aasta meistrilt korp! Ugalalt.

Finaalis kohtusidki vastne ja mullune meister ning tasavägise mängu lõpus ilutses kohtunike laual seis 3:2 Sakala kasuks. Auhinnaks saadi rändkarikas ning au korraldada järgmise aasta turniir.

Korp! Sakala II võistkond saavutas 4. koha, jäädes pronksmedali mängus alla korp! Rotalia meeskonnale.

Korp! Sakala on ak! organisatsioonide jalgpalliturniiri võitnud aastatel 2006-2009, eelmisel aastal läks rändkarikas küll rändama, kuid nüüdsest seisab taas oma vanal kohal Veski 69 konvendis.

Kokkuvõte finaalmängu väravatest:


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!