Uudised

Eesti Kunstiakadeemia magistrandi näitus Veski tänavast

Eesti Kunstiakadeemia magistrandi näitus Veski tänavast

Veski tänav, kus asub ka korporatsioon Sakala, on üks rikkaliku kultuurilooga Tartu tänavatest.

Kunstiakadeemia tudeng Karin Leivategija näitus „Veski tänav Tartus“ avati Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas 27. aprillil ning seda saab külastada 15. juulini.

Näitus annab ülevaate Veski tänava ajaloost läbi kahe aastasaja, käsitleb nii tänava asutamise põhjuseid kui selle arengut. Näitus jälgib, kuidas erinevate kultuuriliste, poliitiliste ja sotsiaalsete faktorite vahetu mõju all on Veski tänavast kujunenud omanäoline ja Tartu kultuuriloos väga olulisel kohal olev tänav.

Pärast näituse avamist järgnes sellele teemaõhtu korporatsioon Sakala konvendihoones. Üheks õhtu osaks oli muuhulgas Hillar Palametsa ettekanne Veski tänava korporatsioonidest.

Tartu Postimehe uudise antud näitusest leiad siit: http://www.tartupostimees.ee/824260/magistrant-seadis-naituseks-tanava/

Lisainformatsioon näituse kohta Eesti Rahva Muuseumi kodulehelt: http://www.erm.ee/et/kylasta/Naitusemaja/Naitused/146


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!