Uudised

Ak! organisatsioonid tähistasid vastupanuvõitluse päeva

Ak! organisatsioonid tähistasid vastupanuvõitluse päeva22. septermbril tähistati riikliku tähtpäevana vastupanuvõitluse päeva. Hommikul asetasid kaitseminister Mart Laar ja akadeemiliste organisatsioonide esindajad pärjad Vabadussõja võidusamba jalamile. Keskpäeval peeti Eesti Memento Liidu poolt korraldatud kõnekoosolek ja õhtul tähistati Eesti Korporatsioonide Liidu eestvedamisel vastupanuliikumise ja Otto Tiefi valitsuse päeva Vabaduse väljakul. Ak! organisatsioonid olid kohal lipuvalvetega ja esinesid sõnavõtuga. Kõne pidas ka haridus- ja teadusministri Jaak Aaviksoo. Pärast Taavi Petersoni esinemist liiguti rongkäigus Toompeale ning korp! Rotalia konvendis sai vaadata filmi "Kes oli Otto Tief?".

Ajaloost

1944. aasta septembri lõpus ei suutnud Saksa okupatsioonijõud enam Tallinnas võimu hoida. 18. septembril nimetas Jüri Uluots, peaminister presidendi ülesannetes, põhiseaduse kohaselt ametisse Eesti Vabariigi seadusliku valitsuse eesotsas Otto Tiefiga, mõned päevad lehvis Pika Hermanni tornis sini-must-valge lipp. 22. septembril jõudsid Nõukogude Liidu väed Tallinnasse ning Otto Tiefi valitsuse päevad olid Eesti pealinnas läbi saanud. Täpsemalt saad lugeda siit.

Riigikogu kinnitas 22. septembri vastupanuvõitluse päevaks 2007. aastal.

Vastupanuvõitluse päev meedias


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!